Vége a sulinak, már a nyár közepén járunk, de még most gondolkodsz, hogy szükséged lenne egy melóra?

Napjainkban egy érettségivel már alig lehet elhelyezkedni. A pályakezdőknek piszok nehéz dolguk van, ugyanis a körükben a legmagasabb a munkanélküliség. Ez vonatkozik a frissdiplomásokra és a középiskolai érettségivel rendelkezőkre is, tehát rám is.

Néhány tipp, mit érdemes elvégezned, hogy könnyebben találj munkát:

• Alap informatikai ismeretekkel jó, ha tisztában vagy, esetleg van róla papírod is
  • 1-2 éves szakmát adó tanfolyam mindig jól jön
  • Több idegennyelv ismerete pedig hatalmas előnyt jelent

Érdemes lehet először gyakornok programokban kipróbálnod magad, hiszen tapasztalattal könnyebb dolgod van a munkaerőpiacon. A gyakornok programok lehetőséget nyújtanak neked arra, hogy kipróbáld magad az adott területen, bepillantást nyerj a kulisszák mögé, így pedig eldöntheted, hogy tudnál-e ebben a  szakmában dolgozni.

Fogadd meg a tanácsom és már az egyetemi éveid alatt kezdj el dolgozni, próbáld ki magad annyi területen, amennyin csak lehetséges, ezt mind bele tudod írni az önéletrajzodba, ami számodra hatalmas előnyt jelent.

Mire van szükséged, hogy megtaláld a neked megfelelő munkát? Egy szuper önéletrajzra, egy motivációs levélre és pár órára, amíg leülsz a laptopod elé és felkutatod azt a feladatkört, amiben szívesen dolgoznál.

A Budapesti Gazdasági Egyetem képzéseiről további információt ezen az oldalon találhattok!