Kedves Felvételiző!

Bizonyára már Te is izgatottan várod a július 23.-át. Megnyugtatunk téged, mi is. Hivatalos tájékoztatás ugyan még nem érkezett a 2020-as PontOtt partiról, de ígérjük, amint lehet, tájékoztatni fogunk Téged!

Ám az ünneplésnek sok módja lehet a PontOtt partin kívül is. Mindenki életében nagy fordulónak számít az egyetemi felvételi. Ilyenkor érdemes a családdal, barátokkal, hozzátartozókkal együtt várni a 20 órát, valamint a mindent eldöntő SMS-t!

Netán nem sikerült bejutnod a felsőoktatásba a hagyományos felvételi eljárásban?

NE CSÜGGEDJ! Az elmúlt évekhez hasonlóan, idén is lesz pótfelvételi eljárás, mely várhatóan július végén indul majd.
Ilyenkor az egyetemek a megmaradt helyekre hirdetnek felvételt, viszont fontos tudni, hogy az idei évben önköltséges és államilag támogatott helyre is nyújthatsz be jelentkezést.

„Nem vettek fel, mit csináljak?”

Számos lehetőség tárul eléd, ha egy évet kihagynál a felsőoktatási tanulmányaid elkezdését megelőzően.  Például vállalhatsz munkát, gyűjthetsz pénzt az albérletre vagy egyéb kiadásaid fedezésére. Ezen felül (ha még nem rendelkezel vele) beiratkozhatsz egy nyelviskolába és leteheted a szintednek megfelelő nyelvvizsgát. Az őszi és tavaszi vizsgaidőszakban akár újra is érettségizhetsz egy vagy több tantárgyból, közép- és emelt szinten is. Ennek menetéről, költségéről és az ügyintézéséről az Oktatási Hivatal honlapján tájékozódhatsz.

„Miért is jó ez nekem?”

Plusz pontokat zsebelhetsz be a felvételi eljárás során. Az emelt szintű érettségiért csak akkor jár 50 többletpont, ha eléred a legalább 45 százalékos eredményt. Természetesen egyes szakoknál nem csak a plusz pont lehet nagy segítség, ezért az elért százalékokra is figyelni kell, ugyanis ezeket is figyelembe veszik.

A következőkben összeszedtünk pár fontos dolgot, amit meg kell csinálnod, ha felvettek az egyetemre!

Az első és legfontosabb: örülj és légy büszke magadra!

Bár az emberek egy része hajlamos legyinteni, ha az érettségiről és az egyetemi felvételiről esik szó, azért lássuk be, kemény hónapok vannak mögötted. Úgyhogy legyél csak büszke magadra: megcsináltad!

Készülj fel testben és lélekben… Nem hiába mondják, hogy az egyetemi évek a szakmai és emberi kapcsolatokról, akár életre szóló barátságokról, tanulásról és persze a megérdemelt szórakozásról is szólnak. Ne feledd, minden rajtad múlik!

Apropó: felvettek, de a bejárás megnehezítené az életed? Akkor itt az ideje kollégiumot vagy albérletet keresni!
A fentieket már a felvételi ponthatárok kihirdetése előtt érdemes elkezdeni. Mindig legyen A, B és C verziód is!

Tájékozódj! – Nézz utána a beiratkozás menetének, hogy milyen dokumentumokat kell benyújtanod, hogy mikor lesz a tárgyfelvétel az adott karon! Ezek elengedhetetlenek lesznek a félévkezdésnél.
Keress ösztöndíjlehetőségeket! Mint tudjuk, az egyetemi élet nem olcsó. Minden egyetem kínál a képzési és finanszírozási formádhoz igazodó ösztöndíjakat. Ezeket érdemes felkutatni.

Önköltséges formában kezded a tanulmányaid?

Kiváló lehetőség lehet számodra Diákhitel. Alacsony kamat, szabad felhasználásra és tanulmányokra fordítandó összegek – és a törlesztést csak a tanulmányaid befejeztével kell elkezdned.

Reméljük, hogy tudtunk segíteni ebben a kihívásokkal teli időszakban! Sok sikert kívánunk a felvételihez és a tanulmányaid elkezdéséhez!

Szeretnél bővebben is tájékozódni alapképzéseink főbb jellemzőiről? Kattints ide és tudj meg mindent!