Kellemes élményekkel zárult az első középiskolásoknak szóló BGE-s Nyári Egyetem. Ötven középiskolás tanuló az ország különböző pontjairól és iskolájából érkezett a Búbánat-völgybe, hogy bepillantást nyerjenek a közgazdász és a gazdaságinformatikus szakmába, a felsőoktatásba és a munka világába.

Az előadások mellett izgalmas személyiség fejlesztő workshopok színesítették a napot.

Hasznos tippeket kaphattak ahhoz, hogyan érdemes előadni és hogyan nem. Bepillanthattak a TED előadások kulissza titkaiba. Este pedig a gyakorlatban is kipróbálhatták magunkat a TEDx villámprezentációs esten, ahol a résztvevők adhattak elő röviden.

Nagyon izgalmas volt, ahogy együtt gondolkodtak a jövőről.

Az öt nap gyorsan elszaladt, de a résztvevők rengeteg új élménnyel gazdagodtak. Új barátságok köttettek, új célok körvonalazódtak a fejekben. Jókat beszélgettek, emberileg is sokat fejlődtek. Egyre izgatottabban várják az egyetemi éveket, hiszen annyi izgalmas téma vár még rájuk!

Reméljük, jövőre folytatjuk!