Minden ember életében eljön az a pillanat, amikor alá kell írnia az első hivatalos munkaszerződését.

Nem tudod, hogy ilyenkor mit kell nézned, és hol kell aláírnod? Mondok 4 tippet, az aláírást pedig, hidd el, mutatják.

Felemelő érzés, nem tudom hányszor leírni a neved egy vonal felett, de mire kell figyelni ilyenkor?

• Van néhány hivatalos dokumentum, amit TE viszel magaddal (érettségi bizonyítvány, ha diák vagy, akkor egy EREDETI példány a hallgatói jogviszony igazolásról). A személyes irataidat se felejtsd otthon!
  • A legfontosabb, hogy a személyes adataidat ilyenkor ne csak egyszer, hanem többször át kell nézd, hiszen, ha valami ott elkavarodik, az igen nagy galibát tud okozni. (Főleg a számlaszám!!!!!)
  • Soha ne írj alá úgy semmit, hogy nem olvastad el, mi áll a papíron, ha kell böngészd fél órán keresztül, de tudd, hogy mihez adod a neved.
  • Ha nem tetszik valami a szerződésben, nyugodtan tedd szóvá, kérdezz, légy kíváncsi, hiszen lehet, hogy máskor már erre nem lesz lehetőséged.

Egy nyári diákmelóhoz, ez lehet jól jön majd.
Ha megfogadod ezt a 4 tippet, zökkenőmentes lesz a szerződésírásod.